Hakkımızda

Propenta Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2011 yılında Manisa’da kurulmuştur. 1000 m2 kapalı alanda yılda 750 ton çelik profil ve sac işleme kapasiteyle; sektöründe uzman mühendis, deneyimli teknik personel, danışman ve sertifikalı kaynakçılarıyla faaliyete başlamıştır. Genç ve dinamik girişimciler tarafından kurulan yabancı ortaklı şirketimiz dünyadaki yeni teknolojiler ile yurtiçindeki potansiyeli birleştirerek kalite ve fiyat bakımından dünya ile rekabet edebilecek ürünler üretmektedir. Donanımlı, işinde uzman, hızlı kararlar alabilen, sürekli gelişmeye ve kaliteli ürünleri zamanında teslim etmeye önem veren kadromuzun hedefleri; alanında yatırımını arttırmak, bölgesel çapta büyümek ve ihracattaki etkinliğimizi yurtiçine de yansıtarak sektörümüzde öncü firmalardan biri olmaktır. Mevcut iş gücü kapasitemizi müşteri taleplerine yeterli sürede cevap verecek şekilde artırarak kısa süre içinde 54 kişilik kalifiye personel sayısına ulaşılmıştır.

Yapısal ve Endüstriyel Çelik Konstrüksiyon İmalat ve Montajı, Sactan İmal Edilen Özel Kesitli Kaynaklı Profil İmalatı, Paslanmaz Çelik ve Karbon Çelik Endüstriyel Filtreler ve Yıkama Ekipmanları İmalat  ve Montajı, Silolar, Siklonlar, Atık Isı Kazanları, Bunkerler, Hava Kanalları Tasarım ve İmalatı, Borulama Sistemleri ve Spool İmalatları, Basınçlı Kaplar, Yer Altı ve Yer Üstü Depolama Tankları Tasarım ve İmalatı başlıca faaliyet konuları arasında yer almaktadır. Müşterilerimizden gelen talep üzerine temin edilebilecek sertifikalı hammaddeler kullanılarak üretilen bu ürünler, tüm dünyaya ihraç edilmektedir. Propenta Çelik A.Ş. olarak bugüne kadar üretimini yaptığımız çelik ekipmanlar, başta Almanya olmak üzere, İtalya, Belçika, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Norveç, Fransa, Avusturya, Mısır, Suudi Arabistan, Cezayir ve Brezilya’ya ihraç edilmiştir.

Kurulduğu 2011 Eylül ayından 2011 yılı sonuna kadar geçen üç buçuk aylık kısa süre içerisinde 250.000 €’luk ihracat gerçekleştiren firmamızın 2012 yılı sonu ihracatı 1.788.200 €’dur, 2013 yılı sonu ihracatı 2.120.000 €’dur.

Çok kısa bir sürede kapasitemizin üst sınırlarını zorlayan yeni anlaşmalarımız nedeni ile toplam 5.000 m2 alan üzerinde 2.500 m2 kapalı alanı, 7 metre vinç altı yüksekliğine sahip yeni yerimize 2012 Ağustos ayında taşınarak üretim kapasitemizi yılda 4.000 ton çelik profil ve sac işleyecek boyuta taşıdık.

AB firmalarının beklentisi olan teknik yeterliliğe sahip nitelikte olan firmamız, mühendislik hizmetlerini de bu doğrultuda müşteri beklentilerine sunabilme donanımına sahiptir.

Misyonumuz

En üst derecede müşteri memnuniyeti ilkesi ile her geçen gün artan müşteri isteklerini karşılayabilmek için sürekli iş geliştirme ve AR-GE çalışmaları yaparak, farklı ve özel ürün seçenekleri ile birçok ülkenin aranan çelik tedarikçisi olmak ve ülkemizin ihracat gücünü arttırmak